Львів наступає на п’яти своїм найбільшим конкурентам по відкриттю торгових площ: Києву та Одесі. Саме культурна столиця країни має всі шанси стати і новатором перевтілень торгових площ.

Яскравим прикладом є ТВК Південний. Це унікальний комплекс з власною інфраструктурою, де є всі умови для шопінгу, розваг, відпочинку, спорту, навчання та праці. Львівський ТВК Південний на початку своєї історії був звичайнісіньким невеличким ринком, а зараз виріс у повноцінний комплекс з багатьох будівель, в якому можна придбати все необхідне. Але це не головне: у складі ТВК працюють медичні й освітні заклади, дитячий садок, школа, гімназія, гуртки для саморозвитку, школи іноземних мов і спортивні комплекси. Це своєрідне «місто в місті».

Про унікальну концепцію найбільшого торгово-виробничого комплексу Західної України, історія створення та розвитку, плани на майбутнє тощо RAU розпитала в генерального директора ТВК Ігоря Волівендера.

– Розкажіть про особливості концепту ТВК Південний. Що він включає?

– Це єдиний в Західній Україні комплекс площею 13 гектарів. Південний створив для львів’ян територію, де можна не лише купувати.

Тут навчаються, відпочивають, розважаються та розвивають власний бізнес!

– Які зараз загальна та орендна площа об’єкту?

– На території площею 13 гектарів розміщено 14 сучасних торгівельних комплексів, у яких представлені товари різних цінових сегментів, що сприяє безперервному потоку клієнтів. У торгових центрах ТВК проводиться масштабна реконструкція. Після адаптації приміщень до світових стандартів в торговельних залах заплановано представити максимальну кількість світових та європейських брендів.

Паралельно працює низка закладів із сфери послуг.

– Чому обрали саме такий концепт? Які в нього конкурентні переваги?

– Основний концепт – забезпечити львів’ян не лише якісними товарами та послугами. Оскільки Південний конкурує лише з самим містом Львів, то ми прагнули забезпечити потреби будь-якої сім’ї на 90%. Тож вектор уваги сконцентрували на спектр освіти, медицини, спорту та відпочинку. Вже в перший рік після появи на території сфери послуг, переконалися в успішності зробленого вибору. Нині попит на послуги – перевищує пропозицію. Тож працюємо над відкриттям новинок в цій індустрії.

– Хто є орендарями ТВК? Які мережеві оператори присутні?

– Південний – це багатофункціональний майданчик для стартапів. Мережеві оператори не єдиний пріоритет ТЦ, оскільки тут в рівних умовах початківці та акули бізнесу. Якщо у бізнесмена є ідеї та команда, і він у пошуках приміщення – рекомендуємо завітати на Південний.

Щодо мережевих операторів, то на нашій території вже представлені: Eva, Watsons, ресторан італійської кухні Buon Gusto, а загалом понад 30 фуд-кортів. Працюють PEAK, Columbia, Pierre Cardin, Ramsey, Voronin, West-Fashion, бутіки українських виробників Olya Mak, Krisstel, Lesia Ukrainka, Крокус та української вишиванки Скиба, Oleshchuk. Розважальні центри «Веселка», Lazer Park, «Нарнія», «Містечко професій».

– Як розподілена площа по категоріях орендарів: fashion, послуги, техніка та електроніка тощо?

– Більшість споруд комплексу – двоповерхові торгові центри. Наприклад, є окремий центр взуття – де представлено понад 300 торгових марок і тисячі різноманітних моделей взуття на будь-який смак та гаманець. Також є окремі два торгові центри хутра та шкіри, а ще в двох можна купити все необхідне для дитини: від білизни до верхнього одягу, від іграшок до візочків, від шкільного приладдя до спортивного інвентарю.

Окремо працює Центр меблів, де представлені вироби понад 50 меблевих фірм, які торгують по цінах виробника. А якщо оселі потрібен ремонт, на території ТВК Південний ще два ТЦ з будматеріалами – які в своєму асортименті поєднали все необхідне для ремонту, та створення гарного інтер’єру і екстер’єру.

Інша ж частина Південного – це освітні заклади, медичні послуги, beauty-зона, спа-центри, спортивні комплекси, автосалон, готелі, ресторани та розважальні центри.

– Яка відвідуваність ТВК?

– Південний відвідує від 15 000 до 30 000 людей за добу. До кінця 2019 – початку 2020 року плануємо подвоїти відвідуваність. Таке завдання в нашої індустрії послуг.

– Яка зона охоплення комплексу? Скільки мешканців проживає у пішому доступі, скільки – у 5, 10, 15 хвилинах?

– Це місце знаходиться на стику двох великих районів Львова – Залізничного та Франківського – у кожному з яких мешкає по 130 000 – 160 000 людей. Південний знаходиться всього в шести кілометрах від центру Львова і неподалік від аеропорту. Тож, якщо орієнтуватися лише на місцевих мешканців, то це щонайменше 300 000 людей. Ми ж задовольняємо потреби значно більшої кількості відвідувачів. До нас їдуть і з центру міста і з околиць.

– Який середній чек у ваших магазинах?

– Середній чек відвідувача може коливатися від 1000 грн до 100 000 грн, наприклад, при покупці норкової шуби, чи системи опалення для будинку. Мешканці Львова – вибагливі клієнти. Тож надають перевагу якісним товарам.

– Як ви залучаєте споживачів та орендарів до ТВК? Які маркетингові активності вже використовуєте, а які – плануєте?

– Крім традиційних маркетингових заходів, рекламним майданчиком є сам Південний. Родзинкою маркетингової активності стала кожна п’ятниця, що припадає на 13 число, її вже полюбили львів’яни та орендарі. Адже на відміну від загальноприйнятої Чорної п’ятниці ми робимо акцент на знижках саме на нові колекції. Наскільки відомо, знижка на новий товар стартує від -30%. Такого собі не може дозволити жоден ТЦ.

Нагадаю, що Південний є робочим майданчиком для тисяч львів’ян. Тож щороку ми поводимо «Ярмарок вакансій» для власних потреб.

А перед початком навчального року організовуємо «Ярмарок дитячого дозвілля», де мешканці міста можуть обрати будь який гурток для розвитку дитини, або ж спортзал для себе, що знаходяться на території комплексу.

– Ким би ви хотіли підсилити пул орендарів ТВК? Які оператори вам найбільш цікаві: категорії, розміри за площею?

– Сучасні тенденції та вимоги торгівлі доводять, що майбутнє за великими орендарями.

Проте, наша унікальність подекуди відлякує мережевих орендарів. Тож активно працюємо над пізнаваністю комплексу.

При цьому встигаємо розвивати сферу послуг. Пріоритетними для нас також залишаються напрямки освіти, медицини та спорту.

– На вашу думку, чому орендарі мають обрати саме вас?

– Тут буквально на очах твориться український бізнес. Адаптуються до світових стандартів торгові площі, створюються кращі умови для орендарів та відвідувачів центру. Південний – це місце з розвинутою інфраструктурою, де є всі умови для праці, навчання, розваг та відпочинку. Не забуваємо про важливе для міста питання парковок. На нашій території облаштовано понад 800 паркомісць.

– Ваш комплекс – це якась дивина у світі рітейлу. Яка ж історія об’єкту – коли він створений, які трансформації відбувалися?

– Ідея створення ТВК Південний належить Петрові Писарчуку, який у 1996 році на болотистій місцевості розпочав спорудження ринку. Спочатку це був звичайний невеличкий базар на 900 робочих місць. Згодом, завдяки правильній організації роботи, Південний почав стрімко розвиватися і став справжньою окрасою міста. Нині у ТВК працює 15 000 працівників. Близько 3000 –представники малого й середнього бізнесу. Такої кількості робочих місць не створив жоден роботодавець Західної України. Сюди за покупками та на роботу відправляються сотні тисяч львів’ян та гостей міста.

Ми творимо історію нашого підприємства щодня. Шукаємо нові форми та пропозиції для вибагливих місцевих мешканців. Намагаємося бути лідерами у створенні цікавинок та унікальних для України об’єктів. Для цього в нас працює не лише команда маркетологів, але й цілий креативний відділ.