При плануванні кухні, і бажанні створити вишуканий інтер'єр, витяжці не придають особливого функціонального значення. Враховується дизайн, а функціональність відходить на задній план. В цьому випадку витяжка ризикує стати прикрасою, а не побутовою техікою. Щоб уникнути подібної помилки, наведемо основні правила вибору витяжок.

Види витяжок

Основне завдання кухонної витяжки - боротьба із забрудненим повітрям, для чого їй необхідно або виводити задимлене повітря назовні, або ретельно його очищати. Відповідно, є два основні режими роботи витяжок:

  • циркуляції;
  • відтоку;

У режимі циркуляції витяжка просто пропускає крізь себе повітряні маси, а вбудовані фільтри очищають його від диму і неприємних запахів. Цей режим застосовується, якщо необхідно очистити малі обсяги повітря або неможливо виводити забруднене повітря назовні.

У режимі відтоку працюють так звані проточні витяжки. Вони викидають повітря з гаром в центральну вентиляцію або на вулицю (залежить від специфіки приміщення). Проточні очисники повітря краще циркуляційних моделей, так як повністю очищають приміщення від домішок і сприяють постійному повітрообміну на кухні.

Ще краще, коли витяжка може працювати в двох режимах - тоді можна вибирати відповідний для конкретної ситуації.

Також витяжки можна умовно розподілити за видами, спираючись на специфіку їх форми:

  • плоскі;
  • вбудовуються;
  • камінні;
  • купольні;

Плоскі - невеликі моделі, кріпляться або до стіни під кухонним шафою над плитою, або безпосередньо до шафки. Найчастіше бувають циркуляційного типу і коштують недорого.

Вбудовувані прилади встановлюються в шафку над плитою, через що практично невидимі. Такі витяжки можуть бути як циркуляційними, так і проточними. Ідеальний вибір для невеликих кухонь, також найкращий показник щодо ціна / якість.

Камінні і купольні моделі - це витяжки більш високого класу. За своєю формою нагадують, відповідно, камін або купол. Завдяки зовнішнім виглядом найчастіше займають центральне місце на кухні, виготовляються з дорогих матеріалів, мають безліч вбудованих функцій і дороговартісні.

Фільтри

Від фільтра залежить, наскільки якісно буде відбуватися процес очищення повітряних мас. Бувають грубого (жировий) і тонкого очищення (вугільний).

У проточних витяжках присутній один фільтр - грубої очистки. Він служить для очищення повітря від жиру, який шкодить витяжці і воздуховоду. У циркуляційних моделях мінімум два фільтри: грубої очистки (служить для затримання жиру) і фільтр тонкого очищення - для нейтралізації диму і неприємних запахів. Фільтри грубої очистки складаються з одноразових і багаторазових елементів. Одноразові фільтри служать один цикл - і викидаються, багаторазові системи можна мити під проточною водою за допомогою миючих засобів і вони прослужать досить довго.

Жирові фільтри бувають:

акрилові, багаторазові. Вимагають очищення приблизно один раз на місяць.

алюмінієві, так само багаторазові. Складаються з декількох шарів спеціально обробленого алюмінію. Мити такий фільтр треба частіше, ніж акриловий - приблизно раз в два тижні.

Паперові або синтепонові одноразові фільтри.

Якщо фільтр не мити або не замінювати, він забивається і менше пропускає повітря, від чого зростає навантаження на двигун. Щоб такі проблеми не виникали, багато систем мають спеціальні індикатори заміни фільтра. У дорогих моделях електроніка сама визначає, коли треба замінити фільтр.

Фільтри тонкого очищення очищають повітря від гару і запахів. Відбувається це за допомогою активованого вугілля (тому дані фільтри і називаються вугільними). Найчастіше такі фільтри одноразові, але останнім часом набули поширення багаторазові вугільні фільтри. У них використовується пресоване деревне вугілля. Таку конструкцію можна промивати водою, а потім просушити в духовці, після чого фільтр знову готовий до роботи.

Шум

У робочому режимі витяжка видає досить багато шуму. Гучність залежить від моделі і правильності установки.

Середньостатистична витяжка шумить на 50 Дб - це рівень неголосного розмови. Спостерігається також пряма залежність потужності приладу і шуму: чим більше потужність, тим гучніше.

Виробники витяжок використовують спеціальні безшумні підшипники в моторах, або встановлюють два вентилятора, які працюють на невеликих оборотах, але справляються на належному рівні.

Світло

Важливою властивістю витяжки є організація освітлення над поверхнею. У більшості моделей використовується один або два світильники, рідше їх буває три і більше.

Зокрема в світильниках використовуються:

  • Звичайні лампи розжарення.
  • Галогенні лампи.
  • Неонові.
  • Оптоволоконні.

Керування

Від ціни і кількості функцій, які присутні в витяжці, залежить складність системи управління.

Прості витяжки мають вмикач світла і перемикач режимів вентилятора. Вмикачі можуть бути кнопкові або сенсорні. Сенсорне управління трохи дорожче, але в цьому випадку не скупчується жир між кнопками, і тому таку модель легше мити. Та й виглядає естетичний.

У моделях більш високого класу можна зустріти електронне управління. Така система дозволяє встановлювати певні програми. Наприклад, можна регулювати ступінь освітлення в залежності від того, чи є людина перед плитою чи ні. За допомогою програм також регулюється швидкість обертання вентилятора.

Системи екстра-класу взагалі не вимагають втручання людини в роботу. При включенні плити автоматично включається витяжка. У разі сильного задимлення приміщення техніка працює на підвищених швидкостях при зменшенні забруднення повітря, відповідно, падає і інтенсивність роботи витяжки. Найчастіше є присутнім дисплей, на який виводиться інформація про ступінь забруднення повітряних мас, про швидкість вентилятора, про поточний час і стан фільтрів.

Багато витяжок мають вбудований таймер, за допомогою якого можна налаштовувати різні інтервали роботи. Дорогі моделі можуть містити ряд функцій, які не обов'язкові, але корисні. 

МАГАЗИН НА ТВК «ПІВДЕННИЙ»

ТЦ «БУДМАРКЕТ» ТОРГІВЕЛЬНА ЛІНІЯ "ЗАХІДНА" 4, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, №13

Бажаємо вдалого вибору!