Використання автономних генераторів широко поширена практика – в цілому, це досить прості пристрої і з їх придбанням проблем не виникає. Більш гостро стоїть питання, який генератор вибрати для будинку або дачі, адже неправильно підібрані характеристики обладнання в кращому випадку спричинять за собою надмірну дорожнечу його експлуатації, а в гіршому – нездатність виконувати свої функції і систематичні перевантаження ми у статті допоможе з вибором.

Вам варто приготуватися, що на етапі вибору ви зіткнетеся з низкою важливих питань — яку потужність генератора варто вибрати, на якій моделі зупинитися, дизельний або бензиновий генератор вигідніше? Основними факторами, що впливають на вибір генератора, є — час експлуатації (круглий рік або сезон), тип генератора (основної або резервне джерело живлення), місце установки. Дуже важливий фактор, що впливає на покупку генератора — загальна потужність пристроїв, які будуть підключатися до нього. 

Генератори на дизелі і бензині — специфіка, технічні особливості, переваги:

Щоб визначитися, якому генератору віддати перевагу, важливо встановити, як часто ви будете використовувати пристрій — постійно або ж тільки як джерело резервного живлення. Якщо до вашої дачі не підведена електрика і ви будете використовувати генератор безперервно, краще віддати перевагу дизельному. Цей різновид генератора добре переносить роботу в безперервному режимі, до того ж він відрізняється підвищеним запасом міцності. Вагомим аргументом на користь дизельного генератора є вартість дизпалива, яке навіть зараз, з урахуванням складної ситуації на енергоринку, залишається дешевшим, ніж бензин. Тому якщо генератор вам потрібно як джерело постійного живлення, більш вигідною буде покупка пристрою, що працює на дизелі. Ви можете заперечити, що дизельні генератори коштують дорожче своїх бензинових побратимів. Це так, але подальша експлуатація дозволить окупити витрати вже в найближчі кілька місяців. З недоліків дизельних генераторів варто відзначити високий рівень шуму і велика кількість їдких вихлопних газів. Тому цей вид генераторів потрібно встановлювати на вулиці, або ж в окремому приміщенні з продуманою системою вентиляції. Звичайно ж, ретельне провітрювання потрібно і у випадку з бензиновими генераторами, хоча їх робота і супроводжується меншим викидом вихлопних газів. Якщо порівнювати рівень шумності — для бензинових генераторів він становить приблизно 50 дБ, тоді як для дизельних — від 80 до 100 дБ. Бензинові генератори можна запускати при температурі навколишнього середовища -20 градусів, тоді як дизельні вимагають температури не нижче 5 градусів. Тому запустити дизельний генератор в умовах суворої зими вийде тільки, якщо він встановлений в теплому приміщенні. Існує варіант придбання дизельного генератора, поміщеного в захисний кожух. Якщо підсумувати наші порівняння, бензиновий генератор можна придбати як джерело живлення на випадок аварійного відключення електрики, для дому середніх розмірів. Враховуючи високу ціну на бензин, запуск генератора кілька разів на сезон обійдеться вам не дуже дорого. До того ж, низький рівень шумів дозволить встановити бензиновий генератор у будинку, звичайно ж, за умови, що вихлопи будуть виведені через спеціальний рукав. Дизельний генератор же відмінно підходить в якості постійного джерела живлення. Проте, з урахуванням специфіки його роботи, дизельний генератор варто встановлювати поза домом, ретельно продумавши систему вентиляції.


МАГАЗИН «МЕГАМАЙСТЕР» НА ТВК «ПІВДЕННИЙ»

ТЦ «БУДМАРКЕТ» ТОРГІВЕЛЬНА ЛІНІЯ "ЗАХІДНА" 4, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, №31

Бажаємо вдалого вибору!