image

   Протягом ста років друга неділя травня стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі чи приїхати до неї та сказати «спасибі» за її любов та підтримку.

   Традиційно цей день святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика популярності цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

  У 1907 році Анна Джарвіс з Філадельфії США виступила з ініціативою і написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатних осіб з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Штат Вірджинія перший визнав офіційним святом День Матері у 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

   В Україні святкування Дня матері встановлено указом президента від 10 травня 1999 року. В Україні дата цього свята щороку різна, в 2018 році дата збігається з міжнародною 13 травня.

   У США та Австралії є традиція носити цього дня на одязі гвоздику. Колір квітки має значення, так кольорова гвоздика говорить про те, що мати особи жива, білі квіти в пам'ять про померлих матерів.