Декорування стін шпалерами користується дуже великою популярністю. Комбінування різних сучасних видів дозволяє створювати потрібні інтер’єрні ефекти без великих зусиль. Таким способом можна досягти хороших результатів. 

Як і будь-який інший будівельний матеріал, шпалери мають свої особливості, розрізняються за видами і мають різні призначення. Всі ці фактори обов’язково потрібно врахувати перед покупкою, в іншому випадку, нещодавно поклеєні шпалери дуже швидко втратять свій первинний вигляд. Ми розповімо, як вибрати шпалери. 

Різновиди шпалер — які вибрати?

Паперові шпалери це класика в настінних покриттях. Такі шпалери виготовляються з натурального матеріалу, тому вважаються найбільш екологічно чистими і нешкідливими для здоров’я людини. Використовувати їх потрібно в сухих приміщеннях, де не спостерігається перепаду температур. Такі шпалери мають низьку міцність, вони швидко вигоряють на сонці і їх не можна мити. Також до недоліків можна віднести порівняно короткий термін експлуатації (близько 5 років). 

Паперові шпалери бувають одношаровими (симплекс) і двошаровими (дуплекс). Перші являють собою один шар паперу. Вони бувають гладкими і гофрованими, з малюнком і без нього. Дуплексні — це два спресованих шару паперу. Вони, безумовно, краще, ніж одношарові, бо мають велику міцність і краще приховують недоліки стіни, якщо такі є. 

Єдине що привертає увагу багатьох покупців, це ціна на паперові шпалери. Вони вважаються найдешевшими. Однак далеко не практичні.

Вінілові шпалери це досить міцний і довговічний матеріал, для оздоблення стін. Вони володіють хорошою водостійкістю, дуже добре миються і чистяться, не вигоряють на сонці. 

Найчастіше їх використовують на кухнях і передпокоях. Вінілові шпалери мають великий асортимент різних фактур, завдяки чому можуть імітувати практично будь-яке покриття. До недоліків такого матеріалу можна віднести, погану повітропроникність. 

Розрізняють чотири види вінілового покриття: твердий, гладкий, спінений вініл, шовкографія. 

Твердий вініл являє собою тонкий, але в той же час досить міцний шар, стійкий до механічних впливів і різних ушкоджень. Гладкий вініл дуже часто називають плоским наливним. Він схожий на твердий, але має менш міцну основу. 

Шовкографія, складається з двох шарів (нижнього і верхнього). Нижній шар — папір, а верхній вініл з шовковими нитками або чистий вініл. Верхній шар може бути гладким або рельєфним. Такі вінілові шпалери, свої переливами дуже сильно нагадують шовкову тканину. Власне звідси у них і таку назву. 

Спінений вініл (структурний) — це найміцніший вид вінілових шпалер. Вони можуть мати різний блиск, фактуру і колір. Такі шпалери дуже добре приховують нерівності стін. 

Бамбукові шпалери досить практичні і довговічні, не рвуться і добре розтягуються. Вони дуже легко клеяться. Для цього достатньо нанести клей на стіну, а не на зворотну поверхню полотна. Потім їх потрібно прикласти до стіни і акуратненько розгладити. У випадку якщо ви вирішите переклеїти стіну, старі бамбукові шпалери прибрати з неї не складе ні яких труднощів. 

Структурні шпалери структурні або як їх ще називають шпалери під фарбування. Характеризуються вони тим, що верхній шар таких шпалер можна фарбувати. До структурних відносяться вінілові шпалери, що мають паперову або флизеліновій основу. Вони дуже міцні і володіють хорошими маскуючими властивостями. 

Акрилові шпалери складаються з верхнього полімерного шару і нижнього паперового. На відміну від вінілових, вони володіють гіршою водостійкістю і зносостійкістю, тому обклеювання ними ванної кімнати або кухні, краще утриматися. 

Текстильні шпалери виготовляються методом наклеювання різних тканин на флізеліновую, поролонову, вінілову або паперову основу. Дуже добре виглядають і додадуть затишку будь-якому приміщенню. Текстильні шпалери мають гарну звукоізоляцію, і є хорошим теплоізолятором. 

До недоліків можна віднести те, що такі шпалери вбирають в себе різні запахи і пил, їх не можна піддавати вологому чищенню, і вони мають низьку стійкість до механічних пошкоджень. 

Екзотичні вироби виготовляються з бамбука, рисового паперу, джуту, очерету й водоростей. Виробляються вони в Японії та Китаї. Крім свого чудового зовнішнього вигляду, вони володіють антибактеріальними властивостями і мають хорошу звукоізоляцію. 

Як правильно підібрати шпалери в залежності від їх малюнка і кольору.

Малюнок шпалер потрібно вибирати залежно від висоти стелі і від розміру кімнати. Для кімнат невеликого розміру, краще за все підуть шпалери з рідкісними і дрібними візерунками. Завдяки такому візерунку, простір у вашому приміщенні візуально збільшиться. Для просторих кімнат, добре підійдуть шпалери в смужку.

Якщо у приміщенні низькі стелі, а вам хочеться, що б вони були вище. Тоді слід використовувати шпалери з вертикальним малюнком. Приміщення, в якому наклеєні шпалери з горизонтальними смугами або великим малюнком, буде здаватися більш низьким, але в той же час візуально стане ширшим. 

При виборі шпалер, важливу роль відіграє і їх колір. Потрібно врахувати освітлення та розміри кімнати, її призначення. Холодні відтінки — блакитний, зелений, синій, найкраще підійдуть для кімнати, вікна якої розташовуються з південного боку. 

Для приміщення, вікна якого розташовуються з північного боку, відмінно підійдуть шпалери оранжевого, жовтого, коричневого, персикового кольору. У маленьких кімнатах відмінно виглядають шпалери світлих тонів. У такій кімнаті збільшується простір, а темні відтінки, можуть візуально зменшити велике приміщення.


МАГАЗИН «Dec Art» НА ТВК «ПІВДЕННИЙ»

ТОРГІВЕЛЬНА ЛІНІЯ "ЗАХІДНА" 4, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, №59

Бажаємо вдалого вибору!