Освітлення створює настрій в будинку. Правильно підібрані джерела світла і правильно розставлені світлові акценти іноді здатні не тільки змінити простір, але і допомогти заощадити на освітленні.

Освітлення прийнято ділити на три види: робоче, фонове і місцеве, але можна виділити ще один вид - декоративне.

  • Фонове освітлення - основне, для якого головне бути ненав'язливим. Для цього використовується люстра або плафон, що встановлюються на стелі, щоб отримати м'яке і розсіяне світло.
  • Робоче освітлення - локальне, воно повинно бути яскравим, але при цьому не напружувати очі. В якості робочого освітлення використовується настільна лампа, торшер або бра.
  • Місцеве освітлення підкреслює окремі деталі інтер'єру. Для нього підійдуть різні лампочки, торшери, настінні лампи і світлодіодні стрічки.
  • Декоративне освітлення включає підсвічування підлоги і ліжка, тумби і поличок за допомогою вбудованих систем освітлення, підсвічування ніш і стелі. Таке освітлення створює затишну атмосферу у вашій оселі. 

Як підібрати комфортне освітлення:

Спробуємо розібратися в світлових нюансах, які потрібно враховувати при виборі. Найкращим вважається природне (сонячне) світло, звичне для сприйняття нашими очима. Тому це і є стандарт передачі кольору освітлювальних приладів.

Виробники лампочок намагаються наблизити їх до натурального освітлення. Тому при виборі приладу для освітлення приміщення необхідно звертати свою увагу на відтінок його світіння. Це буде залежати від двох важливих параметрів:

1. Індекс передачі кольору, який виробники вказують на упаковках як Ra або CRI. Цей показник впливає на сприйняття кольору в інтер'єрі при штучному освітленні.

2. Колірна температура - це параметр, який відповідає за відтінок світла. Одиницями виміру цієї температури є Кельвін (К). Можна виділити три основних відтінку світлодіодних приладів: теплий (2700-3000 К), холодний (6500) і нейтральний (4100 К).

Холодне світло створює робочу атмосферу і сприяє концентрації уваги, тому його застосовують для тих приміщень, де потрібно людей налаштувати на роботу. Тепле освітлення створює більш затишній і спокійній атмосфері.

Освітлення, яке ідеально підходить для кухні може не годитися для вітальні або спальні і навпаки.  Декілька порад, які допоможуть створити приємне і комфортне освітлення в приміщенні вашої квартири або будинку:

Освітлення для ванної кімнати

Комфорт і безпека - це основне при виборі освітлення в цій зоні. Зазвичай рекомендується використовувати нейтральне світло, наближене до сонячного. Тому кращим рішенням будуть вбудовані світильники з захистом від води. 

Освітлення для спальні та дитячої кімнати

Для зон відпочинку важливо створити відповідну атмосферу, тому використовуються тут LED лампи з теплим світлом. Зручно застосовувати світильники на управлінні. Так можна включати і вимикати світло за допомогою пульта, не встаючи з ліжка. Для дитячої кімнати рекомендується нейтральне світло, щоб дитина могла не тільки спати, а й вчитися і грати в своїй кімнаті. Крім цього важливо враховувати безпеку приладу. Тому накладні світлодіодні світильники або вбудовані лампи відповідають всі вимоги для дитячої кімнати. 

Освітлення для вітальні

Вибір освітлення для вітальні може бути складним завданням, оскільки майже завжди такі кімнати багатофункціональні - тут і кабінет, і їдальня, і місце відпочинку всієї сім'ї - як правило, необхідне загальне фонове освітлення. Центральне джерело світла повинне бути по можливості регульованим, а колірна температура повинна бути узгоджена із загальним забарвленням кімнати – якщо колір стін і меблів витриманий в холодних відтінках, тепле світло лампи не тільки не принесе в кімнату відчуття комфорту, але і створить дискомфорт. 

Освітлення для кухні та їдальні

Найчастіше використовуються стельові централізовані люстри і вбудовані світильники, які забезпечують освітлення загальне. Але крім цього застосовуються для робочих поверхонь точкові вбудовані світильники, або трубчасті світлодіодні лампи та стрічки. Біля столу або над столом можна використовувати бра або світильники в стилі лофт. 


МАГАЗИН «ЕлектроДім» НА ТВК «ПІВДЕННИЙ»

ТОРГІВЕЛЬНА ЛІНІЯ "ЗАХІДНА" 4, ПЕРШИЙ ПОВЕРХ, №53

Бажаємо вдалого вибору!